Seowww.slask.pl - niezależny portal ogólnodostępny

Zdobądż szczyty!

Strona główna > Biznes i finanse > Finanse

Finanse

Poniedziałek 20 czerwca 2016, przez Violetta

Finanse to dziedzina, która zajmuje się pieniędzmi, ich gromadzeniem, inwestowaniem lub gospodarowaniem. Finanse są związane z braniem kredytów czy pożyczek. W obecnych czasach takie rozwiązania sa niezwykle potrzebne, gdyż ciężko jest odłożyć pewną, czasami dużą, kwotę pieniędzy, aby móc coś kupić lub by w coś zainwestować, na przykład w firmę.

Kredyty dają nam możliwość nabycia dużej kwoty pieniędzy, którą następnie rata po racie należy spłacić. Na spłacenie kredytu czy pożyczki mamy przeznaczony pewien czas. Czasami jest to rok, a czasami niekiedy długie lata. Wszystko jest zależne od tego jak duży kredyt czy pożyczkę pobieramy.

Jeżeli jest to mała suma, wtedy szybko ją spłacimy, jeżeli jednak większa wtedy czas spłaty się wydłuży. Oprócz tego finanse to również domowy budżet. Zarządzanie takimi finansami trzeba niekiedy bardzo dokładnie przemyśleć.

Kiedy pochopnie podejmujemy decyzję zakupu czegoś wtedy później możemy mieć nie lada problem z tym żeby dotrwać do kolejnej wypłaty. Musimy odpowiednie kwoty przeznaczać na rachunki na zakup jedzenia, ale również na przyjemności by na wszystko nam wystarczyło i byśmy nie musieli martwić się brakiem pieniędzy.