Seowww.slask.pl - niezależny portal ogólnodostępny

Zdobądż szczyty!

Strona główna > Lifestyle > Ile jest polskich stron internetowych?

Ile jest polskich stron internetowych?

Czwartek 22 października 2015, przez Justyna Banach

Jak myślicie, ile domen jest zarejestrowanych w polskim Internecie? Okazuje się, że jest to zawrotna liczba niemal dwóch milionów adresów z końcówką .pl. Początki rozwoju Internetu w Polsce były bardzo nieśmiałe, dostawców było niewielu, ceny zawrotne, a jakość oferowanych usług bardzo mizerna.

Rozwojowi polskiego internetu nie przyjął, również fakt, że sama rejestracja polskiego adresu była dość trudna, nie było także wiele firm zajmujących się hostingiem stron internetowych. Dlatego w ciągu pierwszych dziesięciu lat od uruchomienia możliwości zarejestrowania strony z końcówką .pl adresów tego typu pojawiło się zaledwie około 100 tysięcy. Potem nastąpił boom i tak oto zbliżamy się do granicy dwóch milionów. Zastanawiające jest jednak to, że te niemal dwa miliony przypadają na około 700 tysięcy użytkowników.

Tak więc część z nich posiada i aktywnie korzysta z kilku adresów internetowych na raz, pozostali założyli domeny, o których potem zupełnie zapomnieli. Według szacunków ekspertów mniej więcej połowa adresów leży odłogiem i nigdy nie zostanie wykorzystana.

Z drugiej strony około 40 procent właścicieli firm nie postarało się jeszcze o założenie własnej strony w Internecie. To chyba w najdobitniejszy sposób pokazuje, na jak wczesnym etapie jest tak naprawdę proces informatyzacji w naszym kraju.

Jakieś wiadomości lub komentarze?

Kim jesteś? (nieobowiązkowe)
Votre message