Seowww.slask.pl - niezależny portal ogólnodostępny

Zdobądż szczyty!

Strona główna > Marketing i reklama > Formy reklamy internetowej...

Formy reklamy internetowej...

Środa 25 listopada 2015, przez Justyna Banach

Nadal jedną z najpopularniejszych form reklamy jest graficzna reklama banerowa.

Najczęściej spotykane formy reklamy banerowej:

* Baner tradycyjny o wymiarach 468×60 ? jest to graficzna reklama umieszczana na górze strony; obecnie coraz częściej ignorowana przez użytkowników i przez to mało skuteczna

* Baner rozwijalny o wymiarach 468×240 ? jest to interaktywny baner, który po naprowadzeniu na niego wskaźnika myszy rozwija się do większego rozmiaru. Forma ta pozwala na pokazanie dodatkowych treści w porównaniu z banerem 468×60

* Baner pływający o wymiarach 468×60 ? jest to graficzna reklama , która po wyświetleniu jest stale widoczna w tym samym miejscu w oknie przeglądarki ( niezależnie od tego, czy przewijamy stronę w dół czy w górę)

* Skyscraper tradycyjny ? jesto graficzna reklama dynamiczna umieszczana w prawej części strony. Przyjmuje ona rozmiary od standard ? 120×600 do 160×600 pikseli,

* Billboard (megabaner) tradycyjny ? jest to graficzna reklama dynamiczna umieszczana na górze strony w miejscu tradycyjnego bandera. Przyjmuje ona rozmiary od 620×100 do 750×100 pikseli. Ze względy na standardowe rozmiary i powszechność ta forma reklamy internetowej jest często ignorowana przez internatów.

* Boks śródtekstowy ? jest graficzna reklama dynamiczna umieszczana centralnie wewnątrz treści prezentowanych na stronie. Przyjmuje ona rozmiary od 300×125 do 300×250 pikseli,

* E-mailing ? listy poczty elektronicznej w formie plików tekstowych (txt) lub html wysłany do użytkowników kont pocztowych. Często stosowana forma reklamy internetowej ze względu na niskie koszty wdrożenia. Jest ona też coraz mniej skuteczna ze względy na coraz lepsze systemy filtrowania poczty elektronicznej.

* Pop-up i pop-under ? jest to graficzna reklama dynamiczna emitowana w oddzielnym oknie przeglądarki po wejściu użytkownika na dany serwis. Pop-up jest uznawany za jeden z najbardziej inwazyjnych form reklamy internetowej. Pop-up wyświetla się ?na wierzchu? okna przeglądarki. Pop-under otwiera się ?pod spodem? głównego okna przeglądarki i w ten sposób kontakt z reklamą następuje dopiero po zamknięciu okna przeglądarki,

* Spot internetowy (interstitial) ? jest to graficzna reklama w formie pełnoekranowej animacji. W reklamie tej istnieje możliwość zawarcia efektów dźwiękowych. Interstitial całkowicie przykrywa treść strony i jest szczególnie znienawidzoną forma reklamy internetowej. Przy jej użyciu ważne jest niezbyt wysoka częstotliwość kontaktu określonego użytkownika z nią.

* Toplayer - jest to graficzna reklama w formie animacji z możliwością zawarcia efektów dźwiękowych. Reklama ta jest wyświetlana nad treścią strony w dowolnym jej miejscu.

* Tapeta (watermark) ? jes to reklama graficzna wyświetlana na całej stronie serwisu w tle treści. Przy stosowaniu tej formy reklamy trzeba zwracać uwagę na estetykę uzyskiwanego efektu reklamy.

* Akcje sponsoringowe - mogą one obejmować umieszczanie sponsorowanych artykułów w serwisach internetowych, prezentację logo sponsora, znaki wodne, organizację konkursów itd.,

* Programy partnerskie (PP) ? są to systemy umożliwiające zarabianie w Internecie poprzez oferowanie usług lub towarów świadczonych przez firmy w zamian za z góry ustalone wynagrodzenie (stałe, czyli tzw ?flat fee? lub wynagrodzenie prowizyjne)

* Reklama w wyszukiwarkach ? linki sponsorowane umieszczane w sąsiedztwie tzw. wyników organicznych. Najbardziej znaną formą reklamy w wyszukiwarkach jest system AdWords wyszukiwarki Google.

Jakieś wiadomości lub komentarze?

Forum na abonament

Aby uczestniczyć w tym forum - musisz się zarejestrować Dziękuję za wprowadzenie loginu o który prosimy. Jeśli nie jesteś jeszcze zarejstrowany, musisz się zarejestrować.

Połączenierejestracjazapomniałeś hasła?