Seowww.slask.pl - niezależny portal ogólnodostępny

Zdobądż szczyty!

Strona główna > SEO Pozycjonowanie > Katalog stron internetowych

Katalog stron internetowych

Środa 23 grudnia 2015, przez Ronaldinho

Katalog stron internetowych ? zbiór wizytówek stron internetowych najczęściej posegregowanych według tematycznych kategorii. Wyróżniamy katalogi wielotematyczne, w których mogą się reklamować wszystkie strony internetowe, katalogi firm, gdzie mogą dodawać swoje oferty wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą, oraz katalogi branżowe skierowane do określonej grupy docelowej, np. katalog dla firm, które tworzą strony internetowe i je pozycjonują w wyszukiwarkach.

Katalog może być płatny, darmowy lub wymagać umieszczenia na stronie zgłaszanej do katalogu linka zwrotnego (odradzam taki sposób reklamy). Dodatkowo wyróżniamy katalogi moderowane i niemoderowane (tych ostatnio wymienionych nie polecam). W katalogach moderowanych każdy wpis jest najpierw sprawdzany przez administratora pod względem zgodności z regulaminem strony, a następnie dodawany do bazy danych lub odrzucany. W katalogach niemoderowanych wpis pojawia się od razu. Tak jak wcześniej pisałem, nie polecam takich katalogów, ponieważ szybko stają się one ?fabryką? spamu, a wyszukiwarka Google nie lubi takich stron i najczęściej karze je filtrem lub banem.

Wyróżniamy katalogi autorskie oraz budowane na bazie gotowych rozwiązań (skryptów). Gotowe aplikacje, przy pomocy których możesz szybko postawić swój własny katalog, to Qlweb, CNCat, Freeglobes, Otwarty.pl Mini, Qlweb by Jachu, Hurricane, PhpLinkDirectory, WebMini, EasyDirecotry, SeoKatalog i WordPress. Ja polecam ostatnie dwa, które, moim zdaniem, są najlepiej zoptymalizowane pod wyszukiwarkę Google. SeoKatalog jest aplikacją płatną, natomiast WordPress-a możesz ściągnąć ze strony producenta za darmo. Odpowiednia modyfikacja skryptu WordPress tworzy z niego 100-procentowy katalog SEO.


Zobacz on-line : Katalog stron internetowych

Jakieś wiadomości lub komentarze?

Forum na abonament

Aby uczestniczyć w tym forum - musisz się zarejestrować Dziękuję za wprowadzenie loginu o który prosimy. Jeśli nie jesteś jeszcze zarejstrowany, musisz się zarejestrować.

Połączenierejestracjazapomniałeś hasła?